Вінницький Інститут Економіки, ВІЕ

Впровадження елементів дуального навчання

Поєднання теоретичних знань та набуття практичних навичок у ході здобуття економічної освіти неможливо без тісного контакту студентів з підприємцями, бухгалтерами та економістами діючих підприємств. З 13.11.2019 по 22.11.2019 на кафедрі економіки, обліку та оподаткування Вінницького навчально-наукового інституту економіки ТНЕУ у рамках впровадження елементів дуальної освіти в навчальний процес відбулись ряд практичних занять, тренінгів та семінарів на підприємствах м. Вінниці.

З метою впровадження елементів системи дуальної освіти в навчальний процес студенти спеціальності "Облік і оподаткування" під керівництвом к.е.н., доцента Балазюк Оксани Юріївни та к.е.н., доцента Сисоєвої Інни Миколаївни відвідали ПрАТ «Вінницький завод "Будмаш"».

У ході ознайомлення з основними аспектами роботи бухгалтера з нарахування і виплати заробітної плати, Заєць Любов Феодосіївна провела тренінг для студентів спеціальності "Облік і оподаткування" на тему: "Заробітна плата та лікарняні: основи обліку та оподаткування".

Головний бухгалтер ПрАТ «Вінницький завод "Будмаш"» Марценюк Любов Іванівна провела зі студентами бесіду-дискурс на тему: "Обліково-аналітичне забезпечення управління виробничим підприємством та пошук шляхів його удосконалення". У ході бесіди було розглянуто питання управління підприємством в умовах кризи та пошук шляхів її подолання.

Які переваги надає компанії впровадження сучасного програмного забезпечення у систему управління загалом, та у систему бухгалтерського та податкового обліку, зокрема? На це питання шукали відповідь студенти, та представники компанії ТОВ «Софт Генерація».

Студенти спеціальності «Облік і оподаткування» під керівництвом доцентів кафедри економіки, обліку та оподаткування Сисоєвої Інни Миколаївни та Балазюк Оксани Юріївни відвідали українську ІТ-компанію ТОВ «Софт Генерація».

Керівник відділу проектів Катерина Астапенко ознайомила студентів з історією підприємства, специфікою та видами діяльності.

Цікавою та інформативною була дискусія з керівником компанії Віталієм Гавришем, у ході якої обговорювались питання ринку інформаційних систем та технологій в обліку та оподаткуванні, зокрема, переваги та недоліки програмного забезпечення MASTER:Бухгалтерія, його просування на ринку.

Також, студенти обговорювали перспективи спеціальності "Облік і оподаткування" та питання гендерної рівності у професії з керівником ТОВ "Муніципальний консалтинговий центр" Олексієм Сторожуком.

Про особливості державної служби та перспективи професії обліковця у державному секторі економіки говорили студенти спеціальності "Облік та оподаткування" з працівниками Головного управління державної казначейської служби України у Вінницькій області.

У рамках впровадження в навчальний процес елеметів дуальної освіти, к.е.н., доцентом Балазюк Оксаною Юріївною та к.е.н., доцентом Сисоєвою Інною Миколаївною кафедрою економіки, обліку та оподаткування організовано візит до ГУ Державного казначейства у Вінницькій області.

Студентів привітала заступник начальника Головного управління Державної казначейської служби України у Вінницькій області Олена Чернова. Про історію, структуру та нормативно-правову базу функціонування Державної казначейської служби розповів керівник управління міжбюджетних відносин та видатків місцевих бюджетів Ігор Гончарук, який є випускником ВННІЕ ТНЕУ.

Пізнавальним для студентів стало спілкування з працівниками відділу обслуговування розпорядників бюджетних коштів, тут було і ознайомлення з його роботою від начальника відділу Ольги Щерблюк, і демонстрація документального оформлення розрахункових операцій розпорядників бюджетних коштів від заступника начальника Тетяни Романенко, та особливо важливим було спілкування з молодим спеціалістом відділу Оленою Злагодою, яка поділилась своїм досвідом пошуку роботи та працевлаштування до ДКСУ, труднощами та перспективами молодого фахівця на посаді державного службовця.

Ознайомлення з виробничим процесом промислового підприємства та розуміння усіх аспектів його практичної діяльності є невід’ємною частиною дисциплін, що вивчаються студентами економічних спеціальностей.

Доцентом кафедри економіки, обліку та оподаткування, к.е.н. Харчук Світланою Анатоліївною та директором ПАТ "Вінницький завод "Пневматика" Скрицьким Олександром Вікторовичем організовано зустріч студентів спеціальностей "Економіка підприємства" та "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність" з керівництвом та працівниками ПАТ "Вінницький завод "Пневматика".

У ході зустрічі студенти ознайомились з асортиментом продукції, детально прослідкували за ходом виробничого процесу, поспілкувались з працівниками та керівництвом заводу, відвідали планово-економічний відділ.

Здобуті знання та навички у ході усіх заходів студенти зможуть використати у рамках вивчення дисциплін : «Податкові розрахунки і звітність», «Облік в державному секторі», «Контролінг», «Автоматизація робочого місця бухгалтера», «Інформаційні технології в обліку і оподаткуванні», «Стратегія підприємства», «Логістика», «Кон'юнктура світових ринків».


 
Волонтерство

ВННІЕ та ВСП ВФКЕП ЗУНУ передали балістичний шолом

Детальніше >>
 
2024-2025 навчальний рік розпочато.

2024-2025 навчальний рік розпочато.

Детальніше >>
 
РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ КАФЕДРИ ЕКОНОМІКИ, ОБЛІКУ ТА ОПОДАТКУВАННЯ

Співпраця зі стейкхолдерами

Детальніше >>
 
Зустріч зі стейкхолдерами студентів Кафедри економіки, обліку та оподаткування ВННІЕ ЗУНУ

Детальніше >>
 
10 травня 2024 року студенти Кафедра економіки, обліку та оподаткування ВННІЕ ЗУНУ мали чудову можливість відвідати компанію молодих та цілковито захоплених своєю справою фахівців BeeStar-Technology, все для бджільництва !

Детальніше >>
 
8 травня 2024 року у рамках тижня спеціальностей Кафедри економіки, обліку та оподаткування ВННІЕ ЗУНУ було проведено круглий стіл на тему: "Соціально-економічні особливості розвитку регіону в умовах воєнного стану"

Детальніше >>