Вінницький Інститут Економіки, ВІЕ

Історія інституту

Вінницький навчально-науковий інститут економіки (ВННІЕ) – найбільший віддалений структурний підрозділ Західноукраїнського національного університету. Свою діяльність на теренах Вінниччини інститут розпочав з 1 січня 1995 року під назвою Вінницька філія Тернопільської академії народного господарства. Після низки перейменувань інститут отримав сучасну назву – Вінницький навчально-науковий інститут економіки Західноукраїнського національного університету (ВННІЕ ЗУНУ).

З 2003 року інститут очолює д.е.н., професор Погріщук Борис Васильович. Заступником директора працює к.геогр.н., доцент Мартусенко Ірина Валеріївна, з наукової роботи – д.е.н., професор Мельник Вікторія Іванівна.

На даний час у складі інституту 3 кафедри: фінансів, банківської справи та страхування, економіки обліку і оподаткування, правознавства і гуманітарних дисциплін.

Інститут акредитований за спеціальностями: «Фінанси банківська справа та страхування», «Економіка», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Облік і оподаткування», «Право», «Митна справа» і готує фахівців за освітніми ступенями «бакалавр» та «магістр» за денною та заочною формами навчання.

Перший набір для навчання в інституті був зроблений у 1995 році, коли до лав студентів було зараховано 100 осіб, які виявили бажання навчатися на заочному відділенні за спеціальністю «Фінанси і кредит». В той же період інститут почав здійснювати перепідготовку фахівців за спеціальністю «Фінанси і кредит». З 2004 року інститут здійснює підготовку студентів за денною формою навчання. Станом на 1 вересня 2020 року в інституті навчається понад 2500 студентів, серед них більше 1000 студентів – на денній формі навчання.

Перший випуск фахівців, які навчались в інституті 5 років, був зроблений у 2000 році, коли перші 86 молодих спеціалістів отримали дипломи про набуття вищої освіти. Всього за 2000-2020 роки було зроблено 20 випусків фахівців, серед яких понад 9000 спеціалістів та магістрів. Більше 3000 фахівців отримали дипломи про набуття другої вищої освіти.

Гордістю інституту є його викладачі. Тут працює понад 50 висококваліфікованих викладачів, з яких 80% мають наукові ступені та вчені звання. Серед них: д.е.н., професор Сірко А.В., д.е.н., професор Погріщук Б.В., д.е.н., професор Погріщук Г.Б., д.е.н., професор Мельник В.І., д.е.н. Добіжа Н.В., д.е.н. Семцов В.М., кандидати наук, доценти Мартусенко І.В., Ціхановська О.М., Світлак І.І., Пилявець В.М., Творун С.О., Козловський А.В., Вільчинська О.М., Ясишена В.М., Рум’янцева К.Є., та багато інших. Багато працює талановитої молоді: кандидати наук, доценти Мирончук В.М., Штефан Л.Б., Руденко В.В., Мацедонська Н.В., Дончак Л.Г., Харчук С.А., Балазюк О.Ю., Васаженко Н.О., Головай Н.М., Сисоєва І.М., Голота Н.П., Добіжа В.В., Волощук Р.Є., Семчук І.М., Очеретяний В.В., викладачі Мазур В.Г., Гриник О.І., Гріщенко І.В., Пугач В.М., та інші.

Інститут має власні приміщення, добре укомплектовану наукову бібліотеку, яка налічує понад 20 тис. примірників книг та періодичних видань, 7 комп’ютерних класів, спортивні зали, їдальню, гуртожитки тощо.

 
Святковий концерт

8 жовтня правознавці відзначають

Детальніше >>
 
«Феміда»

7 жовтня 2021 року у Вінницькій ОУНБ

Детальніше >>
 
«Де логіка?»

6 жовтня 2021 року о 10.00

Детальніше >>
 
Поїздка до Карпат

Першокурсники ВННІЕ ЗУНУ подорожували

Детальніше >>
 
Науково-практичний круглий стіл

5 жовтня 2021 року о 11.00

Детальніше >>
 
Екскурсія до Вінницького міського суду

До Вінницького міського суду

Детальніше >>