КолоДія величаймо — Весну зустрічаймо! КолоДій в Україні!
Це старовинне свято, що знаменує зустріч зими з весною, початок нового життєвого циклу, тобто КолоДіє - відродження життєвих сил природи та й усього живого на землі, та готує нас до Великого посту.
У цьому святі тісно переплетені елементи язичницької міфології і християнства. Ще в дохристиянські часи КолоДій відзначали пращури наші на честь весняного рівнодення, яке вважалося початком нового року. Новий рік у наших предків починався з першим весняним Молодиком.
Наші предки відзначали свято Колодія – одне з праслов’янських свят, яке сягає доби Трипільської культури. Це низка обрядових дійств на честь весняного пробудження природи. Символом цих обрядів був ніяк не млинець, а саме вареники, як символ (за формою) Молодого місяця, початку.
Колодій або Колодка, а точніше традиції, пов'язані з цими назвами, мають найдавніше коріння. На масничному тижні існував звичай прив'язувати колодки тим, хто ще без пари. За народним повір’ям, КолоДій — як бог і опікун шлюбу, щедро обдаровував здоров’ям, злагодою, достатком тих, хто створював родини, дарував подружжю діточок.
У колодці живе Чур ( Цур) - оберіг. Під завершення свята колодку треба було поховати у землю, щоб дерево пустило нові паростки і Дерево Життя, Дерево РОДу розросталось і квітло!
Колодій – суто українське свято, якому немає аналогів у інших народів. Сьогодні студенти інституту та коледжу ( ВННІЕ + Вфкеп Зуну ) намагались відтворити прадавні українські традиції.
Колодій 2025 був присвячений відновленню традицій українського весілля. Відео: студія Сонячний вітер, Валентина Слободиська , Olena Hrynyk , обрядові дійства Світлана Творун . Дякуємо ЗСУ за цю можливість. Низький уклін кожному воїну
|